Basıp Gidesimizi Getiren Hayali 7 Mekan

Content Protection by DMCA.com

Eğer şu aşağıdaki 7 kurgusal yerden herhangi birinde yaşasaydık, eminiz inkar mekanizmasına daha az başvurmak zorunda kalırdık. Sebepleri de şöyle:

 

7. Coruscant

Coruscant

Önceleri Cumhuriyet’in, sonra İmparatorluk’un, sonra tekrar Cumhuriyet’in başkenti. Tüm gezegeni kaplayan bir şehir. En büyük sorunu alt katlarında yaşanan deathstick ticareti, bir de düzenli olarak Sith’lerin yaptığı darbeler, baskınlar. Açıkçası bu ikisine de bu ülkeden alışık olduğumuz için, çok umurumuzda değil. Sith’lerden daha “sağlam irade” ile yönetiliyor olmak Palpatine’i sempatik, hatta sevecen biri yapıyor. Adam en azından sağ gösterip sol vurmuyor. Zaten bildiğimiz bir yolsuzluğu da yok…

 

6. Arrakis

Arrakis

Dune olarak da bilinir. Bütün gezegen devasa bir kum çölünden ibaret. Yönetici elit, saraylarda el bebek gül bebek yaşıyor, alt tabaka feodal bir strüktür içerisinde mağaralarda hayatını sürdürüyor. Şahsen ben ikisine de tavım. En azından ayakkabı kutusu yok, tapesi yok. Bir cihat meselesi var ama canları sağ olsun, zaten bir cihat meselesi hep var. Kendimize kumdan bir kale yapar onda yaşarız hiçbir şey yapamazsak.

 

5. Narnia

Narnia

2002 yılının Kasım ayından beri ısrarla, düzenli olarak dolaplarımıza bakıyoruz. Belki bir tanesinin arka bir kapısı vardır da Narnia’ya açılıyordur diye. Kaçış, inkar, ne arasanız gırla zaten burada var. 1 Haziran’dan beri iyiden iyiye bakar olduk, 17 Aralık’tan beri de dolaplarda yaşıyoruz. Nerede yaşıyorsak orayı Aslan yönetsin. İnsanın sadece mutlu olası oluyor ya bazen…

 

4. Springfield

Springfield_(The_Simpsons)

Bir kere burası zaten belli ki rahat bir anarşiyle yönetiliyor. Homer, Bart ve ekürisi gün aşırı bir şeyler yıkıp, yakıyorlar ve kimsenin konuyla ilgili bir sıkıntısı yok, kimse de zarar görmüyor. Devlet konseptinin hükmünü üzerimizde gaz, kan ve gözyaşı olarak hissetmiş insanlar olarak bence Simpson ailesiyle el ele birkaç bir şey ateşe vermek bizde terapi etkisi yaratacaktır. Nedir, en kötü belediye başkanı Quimby’yle iki hesaplaşırız.

 

3. Zion

Zion

Soru: “Makinelerin baskısı altında yaşamaktan ne anlayacaksın Matrix’teki Zion’da?”. Cevap: En azından makineler Zion’a propaganda yapmıyor. Yani bütün Matrix serisi boyunca makinelerin Zion’a şöyle bir yayın yaptığını duydunuz mu: “Neymiş efendim, Dozer ölmüş. Ne işi var yaşlı başlı siyahi amcanın makinelerle olan savaşta? Otur evinde işini yap!”. Duymadınız değil mi? İşte biz bu ferahlığı arıyoruz.

 

2. Shire

Shire

Kafa rahat, sıkıntı yok. Sauron Saruman hiç biri değil de güzelim bir Hobbit dediğimde anlarmısın neresi olduğunu . Even o meşhur ktiabın meşhur köyü . Bugünlerde bir ödevimdede dile getirdim tamamiyle yaşanası bir yer, eli öpülesi J.R.R. Tolkien sağolsun Shire kasabasını adete bize bir yuva olarak tasarlamış. Evler küçük lakin sıkışır tepişir yaşarız . Gaz yemeyiz, evlerimiz bombalanmaz en azından.

 

1. Hogwarts

Hogwarts-dh2

Şu an bile bekliyoruz. Kapımız çalacak, Hagrid gelecek. “Ya kanka çok özür dilerim,” diyecek, “senin mektubun üzerine oturmuşum ben. Seni 11 yaşında Hogwarts’a almamız lazımdı be” diyecek. Biz de arkasındaki motora atlayıp geç bir eğitime doğru atılacağız. Aynen böyle olmasada ne bileyim bi sihir falan görelim kardeşim . Özelliğin neymiş senin . O büyükçene yemek masanda mı ? yoksa herşey o pelerinindemi . Ah Harry . Sen yok musun ? çocukluğumu senin neler yaptığımı anlamakla geçirdim. Hermoni ve kızıl kafa . Azıcık da biz tadına bakalım Hogwarts’ın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Mustafa Culban Professional Quests Answerer Cinedia.net
Her türlü soruyu cevaplarız yeğen. Çekinmeden sor . Aslında bu kısmı öyle kafasına sorusu takılanlar için yaptık. Çekince olmasın asla.
Gönder