Ağzımızın Suları Aksın Diye Çekilen 9 Google Glass Videosu

Content Protection by DMCA.com

Google Glass henüz piyasaya sürülmedi ama sağolsun Google Glass Explorer’lar çektiklerini paylaşıyorlar ve biz de nasıl bir ürün olacağını kestirebiliyoruz. Google Glass’ın bazı konularda sıkıntıları olsa da yakın zamanda hayatımız girme ihtimali çok yüksek. En azından kullanımına gerek olacağı durumlar olacak.

Bakalım akıllı gözlükler akıllı telefonları tahtından edecek mi? Çekilen videolar ürünün hayatımıza ne gibi farklılıklar katacağının küçük bir göstergesi.

Maksat ağzımızın suları aksın, Google Glass’ı satın almak için dükkanların önünde sıra bekleyelim.

Google Glass ile roller coaster


Bundan yaklaşık 10 sene önce Amerika’ya gitmeyenlerimizin Roller Coaster anlayışı Tatilya’da bulunan hızlı trenden ibaretti. “Acaba ne kadar farkı olabilir?” diye düşünülürdü. İşte farkının anlaşılacağı, en ön koltuktan çekilmiş bir Google Glass videosu. Kendinizi orada oturuyormuş gibi hissedebilirsiniz. O kadar gerçekçi…

Google Glass ile piyano çalma (ayak içerir)Piyano en güzel müzik aletlerinden biri. Genel olarak bugüne kadar el ile çalındığını düşünüyoruz. Peki hiç ayak parmakları ile piyano çalındığını gördünüz mü? Beethoven ayağıyla piyano çalıyor düşünsenize. Piyanodan soğuyabilirsiniz. Daha çok da sevebilirsiniz tabi tercih meselesi. Bir Google Glass Explorer ayak parmaklarıyla piyano çalıyor ve bunu Google Glass ile kaydediyor. Bir kereliğine de olsa göz atın.

Google Glass ile DJ’lik


DJ’lik son yılların en popüler mesleklerinden. Özellikle gençler DJ olmaya hevesli. İşinin piri olan Jeremy Ellis de finger drum tekniğini kullanarak adeta elektronik müzik ziyafeti veriyor. Nasıl mı? İzleyin, yakında siz de yapabilirsiniz.

Google Glass ile akrobatik uçuş


Eskiden ulusal bayramlarda jetler ile gösteriler yapılırdı. Ters dönerlerdi, dik inişler yaparlardı; izleyenlerin yüreği ağzına gelirdi. Genellikle düşecekleri zannedilirdi. Google Glass ile çekilen bu video, bu hareketlerin nasıl yapıldığını bize gayet iyi bir şekilde gösteriyor.

Google Glass ile skydiving


Skydiving gün geçtikçe popülerliği artan bir ekstrem spor. Geçtiğimiz senelerde Coca-Cola’nın reklamlarının çekilmesi de bu artan popülerlikte etkileyici olmuş olabilir. Skydiving’de atlayanın bakış açısından nasıl bir heyecan yaşadığını bugüne kadar pek anlayamıyorduk. Google Glass ile yapılan skydiving kafamızdaki soru işaretlerine cevap veriyor gibi.

Google Glass ile tenis


Şu tenisi bir türlü öğrenemedik. Masa tenisinde ne kadar başarılı olsak da tenis oynamayı beceremedik. Şansımızı tekrar bir denesek mi? Profesyonel bir tenisçinin Google Glass ile kaydettiklerine bakıp, çalışmalara mı başlasak acaba?

Google Glass ile ip cambazlığı


İpin üzerinde yürüyenlerin o kadar süre boyunca nasıl dengede durduklarını hep merak etmişizdir. Hem konsantrasyon hem de beceri isteyen bir iş. Peki yürüyenin gözünden nasıl bir dünya gözüküyor, hiç merak etmiş miydiniz? Bu video sayesinde “Ben de yapabilir miyim acaba?” diye kendimize sormaya başladık.

Google Glass ile rafting


“Keşke neler yaşayacağımı önceden görsem de bu işe öyle kalkışsam.” dediğimiz durumlar vardır. Rafting de onlardan biri gibi. Dışarıdan bakıldığında baya bir heyecan dolu ama yapanlar ne kafada kestiremiyoruz. Alın size cevap. Akıntı hızı biraz yavaş olsa da, anlaşılmıyor değil.

Google Glass ile stop motion video


Stop motion, izlediğimiz pek çok animasyon filmin yapımında kullanılan bir yöntem. Cisimler, farklı pozisyonlarda çekilen fotoğraf kareleriyle hareket ediyormuş gibi gözükürler bu yöntemle. 1000’in üzerinde fotoğrafla yapılan Google Glass stop motion videosu da izleyenleri hayrete düşürüyor. İzlemekte fayda var.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Mustafa Culban Professional Quests Answerer Cinedia.net
Her türlü soruyu cevaplarız yeğen. Çekinmeden sor . Aslında bu kısmı öyle kafasına sorusu takılanlar için yaptık. Çekince olmasın asla.
Gönder